Kediler Nasıl Mutlu Edilir? Kedileri Mutlu Etmenin 10 Yolu!

kediler nasıl mutlu edilir

Başımızın tacı güzel kedilerimiz… Peki kediler nasıl mutlu edilir hiç merak etmiş miydiniz? Biz çok merak ettik ve biraz araştırdık. Bakalım sevimli dostlarımızı neler yapınca mutlu edebiliyormuşuz… Devamı yazımızda sizlerle!

Kedinizi Şaşırtın!

şaşıırt

 • Onu her daim şaşırtmanız gerekiyor. Çünkü rutin yaşam koşullarından bizim sıkıldığımız kadar kediler de çok sıkılıyor. Onu bu konuda her zaman anlamalısınız.
 • Ona yeni oyuncaklar alabilir, onu hiç gitmediği yerlere götürebilirsiniz. Böylece kendini her daim daha da mutlu hissedecek.

Onunla Boş Zamanlarınızda Bol Bol İlgilenin!

kediler nasıl mutlu edilir

 • Sevimli dostunuz sizinle eğlenmeye bayılır! Her an onunla ilgilenmenizi ister.
 • Tabii günümüz koşullarında eğer emekli değilseniz gün boyu kedinizle alakadar olmanız imkansızdır. Çünkü günün çoğu vaktini işte ya da okulda geçirirsiniz. İşten, okuldan arta kalan boş zamanlarınızı kedinizle geçirin. Onunla oyunlar oynayın, bir süre sonra ne zaman boş vaktinizin olacağını bile öğrenmeye başlar ve hiç şımarıklık yapmaz.

Siz Evde Değilken Onu Eğlendirecek Oyuncaklar Satın Alın!

kedi

 • Sevimli dostunuzun özellikle siz evde yokken oyalanabileceği oyuncakları ve uğraşları olmalı diye düşünüyoruz.
 • Aksi halde çok sıkılır ve ruh hali bir anda kötüye gidebilir. Siz yokken asla sıkılmamalı, her zaman eğlenmeli ve her anı dolu dolu geçirmeli. Kediler için özel olarak tasarlanmış çok sevimli oyuncaklar var. Bu oyuncaklardan satın alarak onun daha mutlu olmasını sağlayabilirsiniz.

Kedi Çimi Hazırlayın!

kediş

 • Kediniz sürekli evdeyse, onu çıkarabileceğiniz herhangi bir alan yoksa kedi çimi bu derde kesinlikle deva olacak!
 • Kediler çimlerde yuvarlanmaya bayılır. Büyük bir alana kedi çimi yerleştirin. Bu gerçek çim olmalı çünkü sevimli dostunuz bu çimleri yiyecektir. Kediler çim yemeyi çok sever. Kuracağınız basit bir çim düzeneği ile kedinizin keyfine keyif katabilirsiniz.

Her Canlı Sosyalleşmek İster!

kediler nasıl mutlu edilir

 • Kediler de sosyalleşmeye bayılır. Arkadaşlarınızın kedi ve köpekleri ile sevimli dostunuzu bir araya getirerek kolay bir biçimde sosyalleşmesini sağlayabilirsiniz.
 • Ya da kedinizi bir parka götürüp orada yeni arkadaşlıklar kurması konusunda ona yardımcı olabilirsiniz. Sosyalleşme sürecinden sonraki dönemde kedinizin ne denli mutlu olduğunu gördüğünüzde gözlerinize inanamayacaksınız. Onun tek ihtiyacı olan şey yeni arkadaşlıklar!

Düzenli Egzersiz Minik Dostlarımızı Mutlu Eder!

oldu

 • Birçok kişi, kedisine ne tür bir egzersizi nasıl yaptıracağını bilemeyebilir. Aslında bu gayet doğal bir durumdur. Kedinize egzersiz yaptırmanızın en güzel yolu onu düzenli olarak yürüyüşe çıkarmaktır. Düzenli yürüyüşe çıkarılan kediler daha sosyal davranışlar sergilemeye başlarlar.
 • Sevimli dostunuzu tırmanmasına olanak tanıyan parklara götürebilir, günlük egzersiz ihtiyacını en iyi şekilde karşılamasını sağlayabilirsiniz. Düzenli yapılan egzersiz sayesinde aynı zamanda kediniz daha sağlıklı olacak.

Kediler nasıl mutlu edilir konulu yazımızın sonuna geldik. Umarız bu bilgiler sevimli dostunuzla aranızdaki iletişim açısından faydalı olmuştur. Yorumlarınızı bekliyoruz!

Köpeklerde Uyuz Hastalığı Nedir? Çeşitleri ve Semptomları Nelerdir?

Sosyal Medyada Paylaş

Bir Yorum Bırak